7/16/2019 5:32:32 AM | سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸
چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۷:۵۸
در گفت و گو با سرباز ماهر مطرح شد:
در آینده نزدیک سربازان می‎توانند خودشان محل خدمتی خود را تعین کنند.
در حال حاضر ۳۴ مشوق در حال حاضر توسط این کمیته مصوب شده است. از این ۳۴ مشوق تعداد ۸ مشوق برای قبل از خدمت ۱۴ مشوق در حین خدمت و مابقی برای بعد از خدمت در نظر گرفته شده است. زمانی که شخص قبل از خدمت اگر مهاراتی را که جزو سبد مهارتی مورد نظر باشد که در سامانه سرباز ماهر قرار گرفته است را کسب کرده باشد، متناسب با این مهارت از یک امتیاز برخوردار می‎شود. امتیازاتی نظیر اینکه شخص بتواند قبل از خدمت شهر محل خدمت، یکان محل خدمت را خودش انتخاب کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرباز ماهر؛ دکتر اثباتی مسئول کمیته‎های قرارگاه مهارتی آموزی سربازان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح در گفت و گویی با سرباز ماهر عنوان کرد: قرارگاه مهارت آموزی که از سال 96 شروع به کار کرده است با هدف ایجاد توانمندی در بین قشر جوان و سرباز برای آماده کردن این قشر برای ورود به بازار کار فعالیت کرده است. برای این کار اقداماتی صورت گرفت که از جمله آن می‎توان به کمیتههای تولید محتوا اشاره کرد، که این کمیته‎های تولید محتوا با هدف تدوین و مدون سازی اقدامات و الزمات طرح مهارت آموزی سربازان شروع به کار کرد.

وی ادامه داد: اولین گام در حوزه مورد نیاز بررسی مشاغل موجود در کشور و نیروهای مسلح بود که مشخص شود چه تعداد از این مشاغل در کشور بازار کار دارد. سربازی که 2 سال در نیروهای مسلح برای امنیت کشور در حال انجام خدمت می‎باشد، آیا بعد از 2 سال آن شغلی را که مورد علاقه خود قرار داده است بازار کار در داخل کشور دارد یا خیر؟
بسیاری از این مشاغل در سال‎های اخیر دستخوش تغییر و تحول قرار گرفته است، برای مثال تا 10 سال گذشته آژانس‎های کرایه اتومبیل می‎توانستند کسب و کار داشته باشند اما امروز با وجود اپلیکشین‎های حمل نقل عمومی عملا این آژانس‎ها در بحث کسب کار نقش و آینده پررنگی ندارند.
یا در بحث کسب و کار‎های کوچک در گذشته خواربار فروشی‎ها وجود داشتند اما امروزه با پدید آمدن فروشگاه‎های بزرگ مردم خریدهای روزمره خود را از این فروشگاه‎ها انجام می‎دهند، حتی فروشگاه‎های بزرگ نیز در حال حاضر تحت تاثیر فروشگاه‎های اینترنتی و مجازی قرار گرفته‎اند که خدمات ویژه‎ای به مشتریان خود ارائه می‎دهند.
اثباتی در ادامه گفت: این رویکردها بازار اشتغال را در کشور دچار تغییر و تحول کرده است. با توجه به این موضوع کمیته‎ای تحت عنوان کمیته مشاغل و مهارت‎های موجود ایجاد شد که این کمیته وضعیت موجود بازار کشور و نیازمندی‎های نیروهای مسلح را ارزیابی کرده و متناسب با وضعیت، براوردی از بازار آینده انجام دهد و تمرکز را بر مشاغلی قرار دهد که حداقل تا 5 سال آینده کسب و کار مناسب داشته باشد.
همچنین از بین مشاغل نیروهای مسلح، مشاغلی در نظر گرفته شد که دو منظوره باشد، مشاغل دو منظوره به این معنی که اثربخشی برای نیروهای مسلح داشته باشد و بازار کسب و کار در بیرون از نیروهای مسلح داشته باشد.


مسئول کمیته‎های قرارگاه مهارتی آموزی  افزود: این کمیته از بین 3800 شغل دو منظوره موجود که مورد بررسی قرار گرفته است، تعداد 560 مهارت و مشاغلی که معیارهای مورد نظر را داشت را در اولویت آموزش قرار داد.
کمیته دومی که ایجاد گردید کمیته مشاغل و مهارت‎های آینده است که در حوزه آینده پژوهی مهارت‎ها کار می‎کند. بسیاری از ‎مشاغلی که در حال حاضر وجود دارد این احتمال برایشان وجود دارد که 10 الی 20 سال آینده وجود خارجی نداشته باشد و همچنین خیلی از حوزه‎هایی که امروزه مورد استفاده قرار نمی‎گیرد، این امکان را دارند که در آینده بازار کسب و کار مناسبی داشته باشند. کمااینکه تا 20 سال گذشته چیزی تحت عنوان ارتباطات سیار وجود نداشت و با به وجود آمدن گوشی موبایل و شبکه‎های اجتماعی، بخشی تحت عنوان ارتباطات سیار به وجود آمد و افراد امروزه در همه‎جا قابل دسترسی هستند، بسیار از کسب و کارهایی که در گذشته وجود نداشته است با ورود گوشی‎های موبایل امروزه به وجود آمده است و همین کسب و کارها نیز احتمال دارد تا 20 سال آینده وجود نداشته باشند. بنابراین نیاز است که چشم انداز وسیعتری داشته باشیم تا بتوانیم نقشه راه و اقدامات را عمیق‎تر و با پشتوانه جلو ببریم. این کمیته را جمعی از خبرگان کشوری و اساتید تشکیل می‎دهند.

همچنین وی ادامه داد: برای تشویق سربازان وظیفه به فراگیری مهارت در طول خدمت سربازی کمیته‎ای به نام تهسیل گری مشوق‎ها و امتیازات تشکیل شد. کار این کمیته به این صورت است که برای هر کدام از فرآیندهای آموزشی یک امتیاز را در نظر می‎گیرد و جوانان در دوران مشمولیت و حین خدمت با توجه به علاقه فردی یک بسته مهارتی را کسب کرده از امتیازاتی برخوردار می‎شوند.
در حال حاضر 34 مشوق در حال حاضر توسط این کمیته مصوب شده است. از این 34 مشوق تعداد 8 مشوق برای قبل از خدمت 14 مشوق در حین خدمت و مابقی برای بعد از خدمت در نظر گرفته شده است. زمانی که شخص قبل از خدمت اگر مهاراتی را که جزو سبد مهارتی مورد نظر باشد که در سامانه سرباز ماهر قرار گرفته است را کسب کرده باشد، متناسب با این مهارت از یک امتیاز برخوردار می‎شود. امتیازاتی نظیر اینکه شخص بتواند قبل از خدمت شهر محل خدمت، یکان محل خدمت را خودش انتخاب کند.
در حال حاضر این کمیته تسهیل‎گری در 3 حوزه در حال انجام فعالیت است. حوزه اول آیین نامه مشوقها قبل، حین و پس از خدمت بوده است. حوزه دوم دستور العمل امتیاز دهی برای فرماندهان است و حوزه سوم دستورالعمل مشوق برای دستگاه‎های اجرایی می‌باشد.

 


لینک کوتاه :http://sarbazmaher.ir/p=1106

دیدگاه ها و نظرات

دید گاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر در وب منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد

captcha